czwartek, 11 kwietnia 2019


Logo Polskiej Akademii Nauk
Jak przygotować skuteczny wniosek i efektywnie zaplanować proces przygotowania aplikacji o grant Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych (ERC)? Tego będzie można dowiedzieć się podczas szkolenia, na które zaprasza Biuro ds. Doskonałości Naukowej Polskiej Akademii Nauk.

Spotkanie odbędzie się 7 maja br. w godz. 9.00-15.00. Jest bezpłatne, jednak - najpóźniej do 24 kwietnia - należy się na nie zarejestrować za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie internetowej.

Celem spotkania jest dostarczenie potencjalnym kandydatom informacji o tym, jak przygotować skuteczny wniosek i efektywnie zaplanować proces przygotowania aplikacji tak, by zmaksymalizować swoje szanse na otrzymanie grantu - informują w przesłanej informacji organizatorzy wydarzenia.


Warsztaty są skierowane do naukowców zainteresowanych złożeniem aplikacji ERC w konkursach Starting lub Consolidator w 2019 lub 2020 roku. Warsztaty będą prowadzone w języku angielskim. Oprócz części ogólnej 10 naukowców z najbardziej zaawansowanymi projektami badawczymi będzie mogło skonsultować się online ze specjalistą Enspire Science.

Spotkanie poprowadzi przedstawiciel Enspire Science, izraelskiej firmy konsultingowej specjalizującej się w doradztwie i szkoleniach dotyczących wniosków naukowych o granty unijne. Pomagała imponującej liczbie jednostek, od Uniwersytetu Sztokholmskiego, Trinity College w Dublinie po Uniwersytet w Bordeaux. Do Warszawy przyjedzie Yoram Bar-Zeew, dyrektor zarządzający firmy, mający ponad 20-letnie doświadczenie w obszarze realizacji i konsultacji grantów. Tego typu szkolenia są organizowane komercyjnie, a ich koszt osobowy sięga zwykle kilkuset euro.

Liczba miejsc jest ograniczona. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do wyboru uczestników warsztatów. Wybór zostanie dokonany na podstawie informacji podanych w formularzu rejestracyjnym.

E-mail z potwierdzeniem i dalszymi szczegółami dotyczącymi wydarzenia zostanie wysłany do uczestników najpóźniej 26 kwietnia br. ok. godz. 12:00.

Więcej informacji na temat wydarzenia jest dostępnych na stronie internetowej.

Źródło: naukawpolsce.pap.pl


Print Friendly and PDF


SklepNaukowy

Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom