
Do 23 czerwca 2019 r. trwa nabór zgłoszeń w ramach ogólnopolskiego konkursu Złota Nitka 2019. Konkurs adresowany jest zarówno do profesjonalnych projektantów, jak i debiutantów – artystów związanych ze szkołami mody, uczelniami artystycznymi i freelancerów urodzonych po 1989 r. Nagroda główna w konkursie wynosi 30 000 zł.
Zgodnie z informacjami organizatorów każdy uczestnik może zgłosić do konkursu maksymalnie jedną kolekcję ubioru, która musi się składać z od 10 do 12 sylwetek. Sylwetki damskie należy przygotować w rozmiarze 36/38, sylwetki męskie w rozmiarze 48-50 (wg tabel rozmiarów europejskich).
Jak czytamy w ogłoszeniu konkursowym:
Istotnym kryterium konkursowym jest użytkowość kolekcji – spełnienie warunku „ready to wear”. Kolekcja musi być przygotowana do seryjnej produkcji.Myślą przewodnią tegorocznej edycji konkursu jest PRZYSZŁOŚĆ.
Szczegółowe informacje o konkursie można znaleźć w jego regulaminie, który dostępny jest na stronie internetowej organizatora.
