sobota, 8 listopada 2014


Fragment okładki publikacji "Wprowadzenie do efektywnego publikowania naukowego"
Przeprowadzenie dobrych badań naukowych nie zawsze jest łatwym zadaniem. Sztuką jest także napisanie artykułu naukowego, który zostanie opublikowany w prestiżowym czasopiśmie naukowym. Dlatego warto sięgać po poradniki, które podpowiadają jak opanować umiejętności pisania artykułów naukowych. Dziś polecamy kolejną pozycję dotyczącą tej tematyki.

"Wprowadzenie do efektywnego publikowania naukowego" to poradnik przygotowany przez Tomasza Liśkiewicza i Grzegorza Liśkiewicza. Publikacja podzielona jest na cztery rozdziały. Dowiemy się z nich co należy zrobić przed rozpoczęciem pisania, jak zaplanować publikację, jak wysłać artykuł do czasopisma oraz co zrobić po przyjęciu go do druku. Poradnik dostępny jest bezpłatnie na licencji CC BY-NC-SA 4.0.

Publikację można pobrać ze strony autorów.

Więcej materiałów z bezpłatnymi poradnikami i kursami on-line dotyczącymi warsztatu pisania artykułów naukowych możecie znaleźć m.in. we wpisie "Pisz dobre artykuły naukowe" oraz w publikacji "How To Get Your Writing Published in Scholarly Journals".

Okładka publikacji "Wprowadzenie do efektywnego publikowania naukowego"
Print Friendly and PDF
Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom


Nowe informacje o grantach na Twoim mailu

Podaj swój adres email:


Po zapisaniu się do newslettera, sprawdź czy mail rejestrujący nie trafił do spamu.0 komentarze :

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...